Exkurze na ZZS

Dne 13.12.2022 jsme navštívili ZZS, pracoviště Vimperk. Záchranáři paní Ilona Vintrová, paní Lída Říhová a pan Jindra Malý a pan řidič Petr Kalina nás seznámili se svou prací, ukázali nám výbavu sanitních vozů a plnohodnotně se nám celý den věnovali. Zkusili jsme si, co práce záchranáře obnáší a dozvěděli se mnoho nových věcí. Někteří z nás se zblízka ještě se záchrankou nesetkali, proto to pro nás bylo velice zajímavé.

Na konci exkurze nám nasimulovali hromadné neštěstí, při kterém jsme museli zachránit naše dvě paní učitelky. Jedna měla protržené břicho a druhá propíchnutý hrudník kovovou tyčí. Jejich zranění vypadala opravdu hrozivě, díky paní Magdě Kümmelové, která je odborně namaskovala. Vrhli jsme se do toho statečně a snažili se paní učitelky Miladu Pilnou a Hanku Peltánovou zachranit. Jedna z nich bohužel nepřežila, ale i tak jsme byli pochválení za dobrou práci. Za odměnu jsme si mohli zahoukat na rozloučenou.

Moc děkujeme za celou akci a krásné prožití dne, který byl plný zajímavých historek a smíchu, Vimperské záchranné službě a naší paní učitelce, že nám tento výlet zařídila a pomohla ho uskutečnit.

Žáci 2.ročníku SZŠ a VOŠ České Budějovice, detašované pracoviště Prachatice