Dobrodružná výprava na Kavčí hory

Na českobudějovickém vlakovém nádraží sešlo 28 statečných, kteří měli za úkol navštívit sídlo České televize na Kavčích horách v Praze. K přesunu z bodu A (České Budějovice) do bodu B (Praha) si vybrali expresní vlak s číslem 534. Pod pojmem expresní si každý jistě představí vlak rychlý jako vítr, bohužel z toho jejich se stal v „courák“ v pravém slova smyslu. Museli totiž úsek trasy absolvovat v autobuse. Aby překážek k zdolání Kavčích hor nebylo málo, do Prahy účastníci dorazili s hodinovým zpožděním.

Světlou částí dobrodružství byl jistě rozchod na Václavském náměstí, který dobrodruzi dostali od svých náčelnic kmene 3. ZLY, v podobě paní učitelky Korostenski a paní ekonomky Malinovské. Všichni si srovnali hodinky a vyrazili do víru rušného Václaváku…

Po uplynutí vymezeného času přišlo počítání neposedných cestovatelů, avšak marně se náčelnice snažily dopočítat plného počtu. To byl totiž superprémiový úkol pro jednu z účastnic, která se snažila překonat rekord v běhu na čas. Přes dosavadní nástrahy se podařilo všem ve zdraví dorazit do cíle, čímž byla Česká televize.

Tady se dobrodruhů ujali moc milí průvodci, kteří je provedli po útrobách budovy a zasvětili do tajů natáčení. V galerii televize všichni měli možnost zhlédnout velkolepou výstavu televizního pořadu StarDance. Která bohužel především mužská pohlaví výpravy neoslovila, zato dívky byly ve svém živlu z přenádherných šatů.

Cesta domů, do Českých Budějovic, byla poklidná a nesla se v duchu podřimování a vstřebávání zážitků… Není to nádhera, mít možnost poznávat?

Za 3. ročník zdravotnického lycea určitě.
K. E. G.

studenti