telefon 387 023 011
Dnes úřední hodiny: 8:00 - 10:00 / 13:00 - 14:00
Velikost písma
Nacházíte se v kategorii

Aktuality SŠ

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Střední zdravotnická škola / Pro žáky a rodiče / Aktuality SŠ

Zájezd do Anglie

V termínu od 13. do 18. 6. 2023 se 9 žákyň z třídy PS1S zúčastnilo školního zájezdu do Anglie pořádaného VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice.

Program zájezdu: 

1. den jsme se po obědě sešli před budovou SPŠ, rozloučili se s blízkými a vyrazili společně autobusem na dlouhou cestu do Anglie, která vedla přes Německo, Belgii a Francii. 

2. den brzy ráno jsme po přejezdu trajektem přijeli do Velké Británie a zamířili do hlavního města. Procházkou jsme mohli vidět architektonické skvosty Londýna jako je např. Elizabeth Tower (Big Ben), Houses of Parliament nebo Buckingham Palace. Měli jsme to štěstí, že jsme dokonce před palácem zahlédli projíždět v autě krále Karla III. Naše další kroky vedly na Trafalgar Square, kde jsme navštívili národní galerii a oběd si dali v proslulé čtvrti Covent Garden. Zlatým hřebem pro nás byla projížďka na obřím vyhlídkovém kole „London Eye“ s překrásným výhledem na Londýn. Večer jsme se ubytovali v hostitelských rodinách. 

3. den nás čekal celodenní výlet mimo Londýn. Dopoledne jsme zavítali do královského města Windsor, kde jsme si prohlédli královskou rezidenci. Odpoledne jsme strávili v univerzitním městě Oxford. Navštívili jsme i tamější slavnou univerzitu Christ Church, kde se natáčel Harry Potter. Večer jsme strávili opět v hostitelských rodinách.

4. den nás čekal další celodenní výlet mimo Londýn. Naší první destinací byl megalitický monument Stonehenge, kde žáci vybaveni pracovním listem a informacemi ze shlédnutého videa v autobuse zkoumali tuto slavnou památku. Odpoledne jsme se vydali do nedalekého městečka Salisbury, které se pyšní katedrálou s nejvyšší věží v Británii, ve které je uložena i Magna Charta. Poté jsme měli krátký rozchod a večer se vrátili opět do hostitelských rodin. 

5. den jsme strávili pěší prohlídkou Londýna. Od katedrály svatého Pavla jsme pokračovali do nedaleké galerie Tate Modern. Poté jsme procházkou podél řeky Temže došli až ke slavnému mostu Tower Bridge a navštívili Tower of London, kde jsme kromě legendárních Beefeatrů a havranů měli možnost vidět i britské korunovační klenoty. Odtud jsme se přepravili lodí do čtvrti Greenwich, kde někteří navštívili zdejší Maritime museum a jiní zase observatoř, kterou protíná nultý poledník. Ve večerních hodinách jsme se vydali směrem k domovu.

6. den jsme plni dojmů strávili v autobuse a ke škole se vrátili v pozdních odpoledních hodinách. 

(Perlička na závěr – dvě šikovné žákyně uplatnily i své odborné dovednosti, když panu řidiči ochotně rozmasírovaly zablokovaná záda)

Ing. Alena Pospíšilová

Ať vám neuteče žádná novinka sledujte nás:

Kontakty

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice, Husova 3

Telefonní čísla
sekretariát387 023 011
ředitel školy387 023 012
sborovna387 023 023

Střední zdravotnická škola
elektronická adresa podatelny

skola@szscb.cz

studijní oddělení VOŠZ

studijni.vzs@seznam.cz

Úřední hodiny

Pondělí - Pátek8:00 - 10:00 a 13:00 - 14:00

Zobrazit

Mapa míst a pracovišť

mapa pracovišť

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout