telefon 387 023 011
Dnes úřední hodiny: 8:00 - 10:00 / 13:00 - 14:00
Velikost písma
Nacházíte se v kategorii

Školní psycholog

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Společné / O škole / Školní poradenské pracoviště / Školní psycholog

Školní psycholog

Konzultační hodiny

 • Pondělí, úterý, pátek 7.30 – 12.00 hod. (dále dle individuální domluvy)

Kontakt

Odpovídám v pracovní době (Po, Út, Pá). Pokud Vám telefon nezvednu, pracuji a ozvu se Vám zpátky hned, jak to bude možné.

Náplň práce školního psychologa

 • individuální práce se žáky a studenty (pomoc a podpora při osobních a školních obtížích)
 • informační, konzultační a poradenská činnost pro rodiče a pedagogy
 • krizová intervence v případě akutní, psychicky náročné situace
 • práce s třídním kolektivem (depistáž, podpora pozitivního třídního klima a zdravých vztahů ve třídě, psychologická prevence a edukace)

Individuální informovaný souhlas

Souhlas  je potřeba:

 • při dlouhodobé, pravidelné individuální spolupráci studenta a školního psychologa
 • při práci s třídním kolektivem, která má diagnostický charakter a kde se pracuje s osobními údaji žáků a studentů (př. použití sociometrických metod na měření třídního klima)
 • při práci s třídním kolektivem, která má intervenční charakter (př. práce s třídním kolektivem po zjištění výskytu šikany)

V případě neudělení souhlasu při práci s třídním kolektivem je žák z těchto aktivit vyčleněn, což může mít vliv na kvalitu poskytovaných služeb.

Souhlas není potřeba:

 • v prvotním kontaktu žáka s psychologem, kdy jej žák aktivně vyhledá
 • při krizové intervenci, tedy v akutní krizové situaci, která vyžaduje neodkladné řešení a týká se jednotlivých žáků či celých tříd (př. úmrtí spolužáka)
 • při preventivních programech ve třídách
 • při screeningu třídního klima

Vážení studenti, rodiče a vyučující, jmenuji se Klára Kožnarová a od 19. září 2022 pracuji na půl úvazku na Střední zdravotnické škole ČB jako školní psycholog.

Hlavní náplní mé pracovní činnosti je psychologická podpora a poradenství, pracuji dle etických principů Asociace školní psychologie. Kromě výjimek stanovených zákonem jsem vázána mlčenlivostí. Můžete se na mě obrátit v případě potřeby či s jakýmkoliv dotazem. Společně se domluvíme na osobním setkání tak, aby termín vyhovoval oběma stranám, aby schůzka proběhla v soukromí a mohla jsem Vám věnovat dostatek času.

Žáci a studenti, nabízím Vám pomoc a podporu, pokud Vás něco trápí, necítíte se dobře nebo si potřebujete s někým popovídat; máte-li potíže doma, se studiem, ve vztazích s kamarády, spolužáky nebo jinými blízkými osobami. Společně můžeme objevovat, v čem se můžete osobně a profesně rozvíjet, co by Vás bavilo a jak se o sebe starat, abyste byli v duševní i tělesné pohodě.

Třídy, nabízím Vám pomoc a podporu, pokud se chcete navzájem lépe poznat; utužit příjemnou atmosféru a zdravé vztahy v kolektivu; je-li potřeba prevence kvůli rizikovému chování nebo potřebujete-li vyřešit konflikt či těžkou situaci, která ve třídě nastala. Také je-li pro Vás nějaké téma důležité nebo aktuální, můžeme si o něm společně všichni promluvit.

Rodiče a zákonní zástupci, nabízím Vám setkání, pokud si chcete promluvit o výukových či výchovných obtížích Vašeho dítěte; máte-li pocit, že Vaše dítě něco trápí nebo pokud ve Vaší rodině nastala těžká situace. Pokud nevíte, kam se obrátit, kontaktujte mě a já se Vás pokusím nasměrovat dle Vašich potřeb.

Vyučující, nabízím Vám setkání, pokud si chcete promluvit a poradit se v oblasti komunikace se studenty nebo s rodiči; hledáte-li optimální metody práce s jednotlivci a třídami; máte-li starost o konkrétního studenta; nastala-li ve třídě situace, se kterou si nevíte rady, nebo pokud řešíte výukové a výchovné problémy studentů, či vztahové problémy ve třídách.

Těším se na naši spolupráci.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Ať vám neuteče žádná novinka sledujte nás:

Kontakty

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice, Husova 3

Telefonní čísla
sekretariát387 023 011
ředitel školy387 023 012
sborovna387 023 023

Střední zdravotnická škola
elektronická adresa podatelny

skola@szscb.cz

studijní oddělení VOŠZ

studijni.vzs@seznam.cz

Úřední hodiny

Pondělí - Pátek8:00 - 10:00 a 13:00 - 14:00

Zobrazit

Mapa míst a pracovišť

mapa pracovišť

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout