telefon 387 023 011
Dnes nejsou úřední hodiny
Velikost písma
Nacházíte se v kategorii

Naše úspěchy

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Společné / O škole / Naše úspěchy

Jak jsme oslavili „sedmasedmdesátiny“…

SZŠ a VOŠ zdravotnická v Českých Budějovicích vzdělává a vychovává již 77 let zdravotnický personál v mnoha maturitních a „voškových“ oborech.

Ve dnech 13. a 14. října 2023 si zaměstnanci, žáci a studenti největší jihočeské zdravotnické školy připravili bohatý program pro veřejnost s názvem ZDRÁVKA PRO VŠECHNY.

Součástí oslav byl koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného v koncertním sále Konzervatoře Č. Budějovice, který společně s ředitelem školy Karlem Štixem ocenil dvacet významných osobností zdravotnických a sociálních zařízení v kraji, se kterými škola dlouhodobě spolupracuje.

Dvoudenní oslavy byly zakončeny reprezentačním plesem v sále Domu kultury Metropol.

Žáci, studenti, učitelé a ostantí zaměstnanci ukázali, co se ve škole učí a co všechno dovedou. Sestřičky v ordinaci měřily tlak a prováděly glykemii z kapilární krve nebo seznamovaly hosty se zásadami první pomoci. Laboranti určovali krevní skupinu a prováděli analýzu krve a zubní technici názorně předváděli, jak se vyrábějí zubní náhrady. Zájemci si mohli dopřát i klasickou nebo thajskou masáž provedenou erudovanými žáky oboru masér sportovní a rekondiční, nebo si vyzkoušeli arteterapii – léčbu pomocí hudby.

Ředitel školy připomněl, že škola a její studenti a učitelé nežijí v uzavřené bublině, ale získávají dovednosti a návyky, a vytvářejí si životní postoje zejména při praktických činnostech s pacienty a klienty. Zdůraznil také, že by mělo být nejen našim přáním, ale také povinností udržet v českém zdravotním systému co nejvíce mladých lidí.

PhDr. Karel Štix, ředitel školy

Ať vám neuteče žádná novinka sledujte nás:

Kontakty

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice, Husova 3

Telefonní čísla
sekretariát387 023 011
ředitel školy387 023 012
sborovna387 023 023

Střední zdravotnická škola
elektronická adresa podatelny

skola@szscb.cz

studijní oddělení VOŠZ

studijni.vzs@seznam.cz

Úřední hodiny

Pondělí9:00 - 13:00

Středa9:00 - 13:00

Zobrazit

Mapa míst a pracovišť

mapa pracovišť

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout