telefon 387 023 011
Dnes nejsou úřední hodiny
Velikost písma
Nacházíte se v kategorii

Aktuality SŠ

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Střední zdravotnická škola / Pro žáky a rodiče / Aktuality SŠ

Němčináři vyrazili do Hallstattu

Ve středu 17. 4. 2024 se uskutečnila exkurze němčinářů naší školy do rakouského Hallstattu. Dva autobusy naplnilo bezmála 100 žáků ze všech čtyř tříd zdravotnického lycea doplněných zástupci třídy MS3, doprovod jim kromě trojice vyučujících německého jazyka dělala paní učitelka Štixová a dva profesionální průvodci z CK Máj. Cílem cesty byla komentovaná prohlídka solných dolů a dále návštěva městečka Hallstatt, které se nachází v krásném prostředí Halštatského jezera a pohoří Dachstein a spolu se Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO.

V solných dolech čekal žáky devadesátiminutový pestrý program: v zapůjčených ochranných oblecích měli možnost vyzkoušet si různé způsoby důlní přepravy, velký úspěch mělo především sjíždění dvou unikátních dřevěných klouzaček, z nichž ta delší měří 64 metrů a řadí se tak k nejdelším svého druhu v Evropě. Velmi působivé byly také promítané animace přinášející nástin historie získávání soli nebo různé zajímavosti týkající se mechanizace samotného procesu těžby. Průvodci obou skupin našich žáků komentovali celou prohlídku jak v němčině, tak i v angličtině, účastníci měli navíc možnost využít předem avizovanou aplikaci pro výklad v českém jazyce.

Následná návštěva městečka přinesla zase jiné zážitky: oba českobudějovičtí průvodci měli po celou dobu řadu zajímavých postřehů, kterými obohacovali procházku typickými místními uličkami, zakončenou prohlídkou historického hřbitova a farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, architektonické památky v pozdně gotickém stylu. Bohužel byl výlet limitován časem návratu do Budějovic, aby dojíždějící žáci stihli navazující spoje.

Exkurze se setkala s pozitivními ohlasy, například Martin Kolář z LY3 řekl: „Líbila se mi kreativně pojatá prohlídka s vizuální projekcí, ale i malebnost města v blízkosti jezera.“ Podobného názoru byla i Stela Reitingerová z LY2: „Nejvíce se mi líbil výhled na jezero a hory a návštěva městečka.“ Snad se podobně vydaří i další plánované výlety za poznáním.

So bis bald!

Mgr. Monika Novotná, Ph.D.

Ať vám neuteče žádná novinka sledujte nás:

Kontakty

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice, Husova 3

Telefonní čísla
sekretariát387 023 011
ředitel školy387 023 012
sborovna387 023 023

Střední zdravotnická škola
elektronická adresa podatelny

skola@szscb.cz

studijní oddělení VOŠZ

studijni.vzs@seznam.cz

Úřední hodiny

Pondělí9:00 - 13:00

Středa9:00 - 13:00

Zobrazit

Mapa míst a pracovišť

mapa pracovišť

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout